wersja testowa serwisu

Koszmarny wypadek na drodze S8. Próbowali porozumieć się w sprawie kolizji, w ich auta wjechał samochód dostawczy

254-123682

Tomaszowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku do jakiego doszło na trasie S-8 w gminie Lubochnia. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca dostawczego Peugeota.

8 grudnia około 18:00 dyżurny tomaszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 363 kilometrze trasy S8 w gminie Lubochnia w kierunku Wrocławia. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu pod nadzorem prokuratora policjantów wynika, że tuż przed godziną 18:00 doszło do kolizji drogowej pojazdu ciężarowego Volvo z naczepą schmitz oraz osobowego BMW.

- 63-letni obywatel Litwy kierujący pojazdem ciężarowym zatrzymał pojazd na prawym pasie ruchu, uruchamiając światła awaryjne oraz wystawiając za pojazdem trójkąt ostrzegawczy, zaś 30-letni kierujący BMW zatrzymał swój pojazd na pasie awaryjnym przed ciężarówką. Obaj kierowcy wysiedli z aut, by zobaczyć do jak poważnych uszkodzeń pojazdów doszło i czy będą mogli kontynuować podróż - relacjonują policjanci.

Gdy uczestnicy kolizji stanęli przed kabiną Volvo, próbując się porozumieć co do dalszego postępowania, na tył naczepy pojazdu ciężarowego najechał dostawczy Peugeot jadący w kierunku Wrocławia. Siła uderzenia była tak duża, że kabina Peugeota uległa niemalże całkowitemu uszkodzeniu, uniemożliwiając jednocześnie bezpośredni dostęp do kierowcy.

Biorący udział w akcji ratowniczej strażacy, wykorzystując specjalistyczny sprzęt wydostali z kabiny Peugeota jego kierowcę. Niestety na skutek poniesionych w zdarzeniu obrażeń, kierowca samochodu dostawczego poniósł śmierć na miejscu. Trwają ustalenia jego tożsamości. Kierowcy bmw i volvo byli trzeźwi. Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają dokładne okoliczności tego tragicznego w skutkach wypadku.

źródło: KPP w Tomaszowie Mazowieckim