wersja testowa serwisu

Koszmarny wypadek w miejscowości Ogrodzona. Nie żyje kierowca Audi. Dwie osoby poszkodowane

Koszmarny wypadek w miejscowości Ogrodzona. Nie żyje kierowca Audi. Dwie osoby poszkodowane

Tuż przed godziną 3:00, do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy, wpłynęło zgłoszenie dotyczące wypadku - zderzenia dwóch pojazdów w miejscowości Ogrodzona (pow. łęczycki).

Do wypadku doszło na 297 kilometrze drogi krajowej nr 91. Na miejsce zadysponowano siedem zastępów straży pożarnej, dwie karetki pogotowia oraz policję. Po przybyciu na miejsce okazało się, iż udział w zdarzeniu brały dwa pojazdy - ciężarowy z naczepą - Scania oraz osobowy - Audi. W wyniku zdarzenia, śmierć na miejscu poniósł kierowca auta osobowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż Audi na numerach rejestracyjnych z powiatu łęczyckiego, poruszało się od strony Łęczycy w kierunku Krośniewic. Z nieznanych przyczyn, kierowca auta osobowego zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z jadącą z naprzeciwka Scanią, która wypadła z drogi, przejechała przez głęboki rów i zatrzymała się w polu. Kierowca Audi - 41-latek z powiatu łęczyckiego poniósł śmierć na miejscu.

Auto osobowe zostało doszczętnie zmiażdżone przez pojazd ciężarowy. Trudno było określić poszczególne części pojazdu oraz dokładny model.

Na tę chwilę nie są znane dokładne przyczyny wypadku. W regionie panuje bardzo gęsta mgła, która mogła mieć wpływ na zdarzenie. Nie wiadomo, czy kierowca Audi zasnął za kierownicą, zasłabł, czy doszło do chwili nieuwagi.

Kierowca Scani oraz pasażer zostali przewiezieni karetkami pogotowia do łęczyckiego szpitala.

Droga w miejscu zdarzenia jest całkowicie zablokowana. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać co najmniej dwie godziny (do około 6 rano).

Na miejscu wciąż pracują strażacy oraz policja z wydziału dochodzeniowego.

Udział w zdarzeniu brało 7 zastępów straży pożarnej - 3 PSP Łęczyca, 1 OSP Daszyna, 2 PSP Kutno oraz 1 OSP Krośniewice.

Aktualizacja (7:30): Droga cały czas jest zablokowana.

Aktualizacja (8:00): Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, aktualnie ruch odbywa się wahadłowo.

Aktualizacja (11:53): Utrudnienia w miejscu wypadku zakończyły się.

Aktualizacja (13:30): Droga ponownie jest zablokowana. Trwa wyciąganie z pola samochodu ciężarowego, który uczestniczył w wypadku. Szczegóły w TYM MIEJSCU.

Zobacz wideo, a pod nim zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Zobacz zdjęcia: