Kradli paliwo z ciężarówki. Nakrył ich właściciel pojazdu, pobili go

262-161899
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież rozbójniczą. Mężczyźni zostali przyłapani na gorącym uczynku. Kradli paliwo z ciągnika siodłowego, a następnie pobili mężczyznę, który przyłapał ich na kradzieży. Teraz najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Do zdarzenia doszło 6 stycznia 2023 roku około godziny 18.00 w miejscowości Leszczynek. Jak wynika ze zgłoszenia, pokrzywdzony wyszedł przed swój dom i zauważył w oddali Opla Vectrę zaparkowanego obok swojego służbowego ciągnika siodłowego marki MAN. W pewnym momencie spostrzegł, że w pobliżu tych pojazdów kręci się jakaś osoba. Postanowił podejść bliżej, oświetlając miejsce latarką. Wówczas ujawnił mężczyznę, który spuszczał paliwo z pojazdu do uszykowanego pojemnika. 

Złodziej, kiedy został przyłapany na gorącym uczynku, prosił aby mężczyzna nie zawiadamiał policji. Kiedy pokrzywdzony odmówił, sprawca wsiadł do swojego samochodu i chciał uciec. 

- Gdy pokrzywdzony próbował go powstrzymać, został przez niego uderzony w twarz. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina, podczas której pojawił się wspólnik sprawcy. On również uderzył pokrzywdzonego w twarz. Następnie mężczyźni odjechali samochodem - mówi kom. Edyta Machnik. - Okazało się, że zdołali już ukraść 30 litrów oleju napędowego z ciężarówki. Bardzo dobra i szybka analiza zebranego materiału dowodowego kutnowskich śledczych doprowadziła do zatrzymania następnego dnia rano jednego ze sprawców. Drugi został zatrzymany 10 stycznia 2023 roku.

Obaj mężczyźni to 31-letni mieszkańcy Kutna. Decyzją sądu trafili na trzy miesiące do aresztu. Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.