Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa – w powiecie kutnowskim wpłynęło ponad 5200 zgłoszeń

policja---napis

Mapy zagrożeń okazała się ważnym i bardzo popularnym narzędziem służącym do identyfikacji i przedstawienia skali oraz rodzaju zagrożeń. To doskonałe źródło wiedzy dla instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja zagrożeń nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa to również doskonała forma dialogu mieszkańca z policjantem. To pokazuje, że kwestie dotyczące bezpieczeństwa mieszkańców nie są im wcale obojętne. Każdy chce mieć wpływ na bezpieczeństwo okolicy w której mieszka, uczy się lub pracuje. Taka aktywność i zaangażowanie społeczeństwa powodują możliwość włączenia się w ogólny system poprawy bezpieczeństwa.

Korzystanie z aplikacji KMZB jest bardzo proste. Jej obsługa została zaprojektowana w taki sposób, aby każdy mieszkaniec przez Internet mógł w szybki i anonimowy sposób zgłaszać różne problemy. Od początku funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa , czyli od 14 września 2016 roku, na terenie powiatu kutnowskiego mieszkańcy nanieśli 5281 zgłoszeń. Potwierdzonych zostało ponad 2500 zgłoszeń z których wyeliminowano już ponad 2300.

Z analizowanych przez koordynatorów danych wynika, że najwięcej zgłoszeń w naszym powiecie dotyczy głównie spożywania alkoholu w miejscu niedozwolonym – ponad 1750 zgłoszeń. Na kolejnym miejscu plasują się zgłoszenia dotyczące przekraczania prędkości - 833 zgłoszeń, nieprawidłowego parkowania - 656 zgłoszeń, niewłaściwej infrastruktury drogowej - 492 zgłoszenia.

Policjanci jednak przypominają, że narzędzie jakim jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastąpi zgłoszenia alarmowego. W przypadku pilnej potrzeby pomocy należy dzwonić na numer alarmowy 112.

Zachęcamy do korzystania z aplikacji! Pamiętaj, Ty też możesz mieć wpływ na bezpieczeństwo!

źródło: KPP w Kutnie