wersja testowa serwisu

Kraksa na drodze S8, auto rozbiło się o bariery. Policja ustaliła okoliczności

265-108750

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na drodze S8 w Nowym Ochędzynie w gminie Sokolniki. Przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do panujących warunków ruchu. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do kolizji drogowej samochodu osobowego doszło dzisiaj (24 lutego), tuż przed godziną 6:00 na 118 km drogi ekspresowej S8 w Nowym Ochędzynie w kierunku Warszawy. Na miejscu tego zdarzenia, policjanci wieruszowskiej „drogówki" ustalili, że kierujący Renault Scenic, 57 – letni mieszkaniec powiatu słubickiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w barierę energochłonną.

W wyniku zdarzenia 57 – latek nie odniósł obrażeń ciała. Uszkodzony został pojazd uczestniczący w tej kolizji i bariera energochłonna. Kierowca scenica w chwili tego zdarzenia był trzeźwy. Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci ukarali mężczyznę mandatem karnym.

Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków na drodze, jest to jedną z najczęstszych przyczyn z powodu których dochodzi do zdarzeń drogowych.

info: KPP w WIeruszowie