wersja testowa serwisu

Kraksa w gminie Pęczniew, doprowadził do zderzenia aut i uciekł. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie

policja

Prawie 2 promile alkoholu w organizmie miał 30-letni kierowca, który uderzył w zaparkowany samochód, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Kierowca odpowie również za kierowanie samochodem bez uprawnień.

We wtorek, 15 grudnia po godzinie 17:00, policjanci ruchu drogowego poddębickiej komendy zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Pęczniew. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący samochodem osobowym marki Ford Mondeo zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w zaparkowany na poboczu pojazd marki Dodge. Następnie wysiadł z samochodu i uciekł z miejsca zdarzenia.

Funkcjonariusze ustalili, że kierującym był mieszkaniec powiatu poddębickiego. Pojechali do jego domu. Okazało się, że był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało prawie 2 promile. Kiedy policjanci sprawdzili dane kierowcy w policyjnych systemach okazało się, że 30-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Policjanci przestrzegają przed kierowaniem pojazdem pod wpływem alkoholu. Pijany kierowca stwarza zagrożenie zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: KPP w Poddębicach