wersja testowa serwisu

Kraksa w Nowym Ochędzynie. Policja opublikowała komunikat w tej sprawie

265-109195

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wyjaśniają okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na drodze wojewódzkiej 482 w Nowym Ochędzynie, w gminie Sokolniki. Przyczyną tego zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach.

Do kolizji drogowej doszło 27 lutego 2020 roku, około godziny 16:00 na drodze wojewódzkiej 482 w Nowym Ochędzynie.

- Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący Oplem Astra, 23 – letni mieszkaniec powiatu wieruszowskiego, w wyniku nie zachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego go zespołu pojazdów marki Man wraz z przyczepą, uderzył w przyczepę ciężarowego mana. Ciężarówką w chwili zdarzenia kierował 43 – letni mieszkaniec powiatu oleskiego - informuje asp. sztab. Damian Pawlak z KPP w Wieruszowie.

W wyniku tego zdarzenia, kierujący astrą doznał obrażeń ciała i został przetransportowany do szpitala. Uszkodzone zostały również pojazdy uczestniczące w tej kolizji. Na miejscy policjanci ustalili, że kierowcy obu pojazdów w chwili tego zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniają dokładne okoliczności tej kolizji drogowej.

Apelujemy o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych oraz o zachowywanie bezpiecznych odległości między pojazdami. Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna na danym odcinku drogi i w określonych warunkach atmosferycznych nie zawsze jest prędkością bezpieczną.