wersja testowa serwisu

"KREW(ni) Mikołaja w prezencie potrzebującym”. Za nami policyjna zbiórka krwi

261-123494
fot. KPP w Łęczycy

„KREW(ni)" św. Mikołaja: policjanci, pracownicy Policji, przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak" oraz mieszkańcy Łęczycy spotkali się przed budynkiem łęczyckiej Policji. Razem dla wspólnego celu – niesienia pomocy, w prezencie potrzebującym oddali ponad 10 litrów krwi. Miłym akcentem towarzyszącym akcji było wręczenie medali „Zasłużony dla Krwiodawstwa" RCKiK w Łodzi.

Chcąc uczcić dzień św. Mikołaja policjanci z łęczyckiej komendy wraz z przedstawicielami Klubu HDK PCK „Strażak" przeprowadzili akcję krwiodawstwa, której przyświecało hasło "KREW(ni) Mikołaja w prezencie potrzebującym". Chęć niesienia pomocy przyciągnęła 28 darczyńców, z których po weryfikacji krew oddało 23. Wśród nich jak zawsze byli policjanci i pracownicy z łęczyckiej komendy i przedstawiciele klubu HDK PCK „Strażak". Do akcji honorowego krwiodawstwa włączyli się również funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie. Dzięki dobroczynności wszystkich bank RCKiK w Łodzi wzbogacił się o ponad 10 litrów życiodajnego płynu.

Miłym akcentem towarzyszącym akcji było wręczenie medali „Zasłużony dla Krwiodawstwa" RCKiK w Łodzi. Odznaczenia trafiły do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy i Komendy Powiatowej Policji w Kutnie.

Podziękowania za nieocenioną, ponad dwuletnią współpracę propagowania honorowego krwiodawstwa wśród policjantów i pracowników policji mł. insp. Zbigniew Gruszczyński – Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy, przekazał na ręce Pawła Makarowskiego Prezesa Klubu HDK PCK „Strażak".

Dzisiejsza akcja była ostatnią z pięciu zaplanowanych w 2020 roku. Dzięki policjantom, pracownikom Policji i wszystkim, którzy włączyli się w akcje udało się łącznie zebrać ponad 52 litry krwi. Kolejne zbiórki krwi odbędą się w 2021 roku.

źródło: KPP w Łęczycy