wersja testowa serwisu
  • Wybory Prezydenckie 2020 - Urząd Marszałkowski w Łodzi - II tura

Krok od tragedii w Drzewicy. Quad rozbił się o drzewo w lesie, dwie osoby ranne

Krok od tragedii w Drzewicy. Quad rozbił się o drzewo w lesie, dwie osoby ranne
fot. Szpital Powiatowy w Opocznie

Nietrzeźwy kierowca quada doprowadził do uderzenia w drzewo. Do zdarzenia doszło 17 kwietnia br. około godziny 12:50 w lesie w Drzewicy. Na miejscu pojawił się także śmigłowiec LPR.

Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że 36-letni mieszkaniec gminy Drzewica wraz ze swoim 26-letnim, również nietrzeźwym, pasażerem, poruszali się quadem po lesie.

- W pewnym momencie kierujący stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. Obaj mężczyźni spadli z quada, który już bez nich samoczynnie pojechał dalej i zatrzymał się na kolejnym drzewie - relacjonują mundurowi.

Okazało się, że kierowca quada miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie, a jego 26-letni pasażer prawie 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Kierowca pojazdu ze złamaną nogą trafił do szpitala w Bełchatowie. Pasażer z ogólnymipotłuczeniamipozostaje na obserwacji w opoczyńskim szpitalu.

- 36-letni kierowca odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Dodatkowoo zlamnaiu zakazu przemieszczania się zostanie powiadomiony opoczyński Sanepid - dodają policjanci.