wersja testowa serwisu

Krok od tragedii w Skierniewicach. Wymusił pierwszeństwo i wyjechał przed ciężarówkę, wszystko nagrały kamery monitoringu

Krok od tragedii w Skierniewicach. Wymusił pierwszeństwo i wyjechał przed ciężarówkę, wszystko nagrały kamery monitoringu

W czwartek, 11 stycznia o godzinie 13.25 w Skierniewicach na skrzyżowaniu ul. Unii Europejskiej z ul. Mszczonowską doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji drogowej. Kierujący Nissanem Qashqai wymusił pierwszeństwo przejazdu i cudem uniknął zderzenia z jadącym drogą z pierwszeństwem pojazdem ciężarowym Scania.

- 25-latek kierujący Scanią widząc zagrożenie zaczął gwałtownie hamować, odbił kierownicą w prawo i zjechał na pobocze, gdzie uderzył w słup energetyczny. Właściwa reakcja kierującego scanią zapobiegła tragedii - mówią skierniewiccy policjanci. - Po całym zajściu kierowca nissana odjechał z miejsca zdarzenia. Około godz. 19.00 policjanci ustalili miejsce jego pobytu. Został on przesłuchany w charakterze sprawcy wykroczenia.

Kierowca w chwili przesłuchania był trzeźwy. Usłyszał zarzuty spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Za rażące naruszenie przepisów policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i skierowali wniosek do Sądu Rejonowego w Skierniewicach.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Najczęstszą przyczyną wypadków drogowych w Polsce jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zdarzenia boczne pojazdów są wyjątkowo niebezpieczne z uwagi na konstrukcję pojazdu, gdzie w przeciwieństwie do zderzeń czołowych pojazd nie posiada odpowiedniej strefy zgniotu. Zdarzenia boczne przy większych prędkościach najczęściej kończą się ciężkimi obrażeniami ciała lub śmiercią.

Zobacz nagranie z monitoringu:Wpisz tutaj treść nagłówka