wersja testowa serwisu

Krośniewice: Sprawcy kradzieży zatrzymani na gorącym uczynku

262-139372
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali na gorącym uczynku dwóch sprawców kradzieży. Wspólnicy chcieli ukraść elementy metalowe i silnik samochodu lublin z pomieszczeń po byłej paszarni. Zatrzymani to mieszkańcu powiatu kutnowskiego w wieku 29 i 26 lat. Usłyszeli już zarzuty. Teraz za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 18 listopada 2021 roku. Dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krośniewicach podczas służby obchodowej skontrolowali teren byłej paszarni przy ul. Kolejowej. W trakcie sprawdzenia obiektu usłyszeli dźwięki dochodzące z wnętrza pomieszczeń. Udali się do środka, gdzie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy na ich widok zaczęli uciekać. Błyskawiczna reakcja i skuteczny pościg doprowadziły do ich zatrzymania.

Jak się okazało, 26- i 29-latek demontowali elementy metalowe oraz silnik z samochodu marki Lublin, przygotowując mienie do wywózki. Wszystkie rozebrane elementy układali na podstawiony w jednym z magazynów samochód dostawczy.

Dwuosobowa szajka złodziei trafiła tego dnia do policyjnego aresztu. 19 listopada 2021 roku usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: KPP w Kutnie

fot. KPP w Kutnie