wersja testowa serwisu

Kultura na Wolności: W Kutnie wystąpi Kwintesencja

Kultura na Wolności: w Kutnie wystąpi Kwintesencja

W ramach najnowszego projektu Kutnowskiego Domu Kultury - "Kultura na wolności - Rodzinne spotkania w plenerze" w naszym mieście wystąpi Kwintesencja.

Kwintesencja tworzą absolwenci łódzkiej Akademii Muzycznej, na co dzień pracownicy Teatru Muzycznego oraz Teatru Wielkiego w Łodzi i placówek edukacyjnych. Chętnie sięgają po szeroko pojętą muzykę rozrywkową. Swing i jazzowa harmonia są dla nich motorem, ale nieobca jest im „wpajana" od dziecka muzyka klasyczna, która – odpowiednio wyselekcjonowana – daje im nie mniejszą radość niż jazzowe standardy.

Członkowie zespołu pozamuzycznie to: zapalony i wiecznie poszukujący rozwiązań różnych problemów pedagog i fan motoryzacji; miłośnik kabaretów, amator polskiego kina i leń; wieczorny włóczykij, bilardzista i fan kręgli; smakosz, dusza człowiek oraz globtroter lubujący się w grze w ping-ponga. Choć natłok pracy i życie rodzinne nie zawsze pozwalają im na regularne próby, starają się pielęgnować swoją pasję i traktują muzykowanie w kwintecie w pełni profesjonalnie.

Występ zespołu na Placu Wolności w Kutnie odbędzie się 12 czerwca / 3 sety w godzinach:
17:00 – 17:30
18:00 – 18:30
19:00 – 19:30