wersja testowa serwisu

Kutno: Ukradli kilkanaście kilogramów cukierków, szybko wpadli w ręce policji

Kutno: Ukradli kilkanaście kilogramów cukierków, szybko wpadli w ręce policji
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież w jednym z marketów na terenie miasta. Łupem przestępców padły pudełka z cukierkami o łącznej wartości prawie 400 złotych. Okazało się, że jeden z zatrzymanych 20-letni mieszkaniec Kutna kilka dni wcześniej w tym samym sklepie również dokonał kradzieży na kwotę prawie 500 złotych. Teraz odpowie za przestępstwo. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Drugi zatrzymany 23-latek odpowie za wykroczenie.

Do zdarzenia doszło 25 sierpnia 2021 roku w jednym ze sklepów przy ul. Łąkoszyńskiej. Dwóch mężczyzn wykorzystało nieuwagę pracowników i ukradło 13 kg cukierków o wartości prawie 400 złotych. Następnie wybiegli z placówki handlowej.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci z kutnowskiej komendy sprawdzili monitoring sklepowy i rozpoczęli poszukiwania złodziei. Tego samego dnia podczas patrolu mundurowi z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego na jednej z ulic w Kutnie zauważyli dwóch mężczyzn, których rysopis zgadzał się z tym zarejestrowanym na monitoringu. Zostali oni zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie.

Są to mieszkańcy Kutna w wieku 20 i 23 lat. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że 20-latek kilka dni wcześniej również dokonał kradzieży w tym samym sklepie różnych artykułów na kwotę prawie 500 złotych. W związku z tym, że mężczyzna dopuścił się dwóch kradzieży sklepowych w tym samym miejscu w krótkich odstępach czasu odpowie za przestępstwo. Jak ustalili policjanci mężczyzna w przeszłości był karany za kradzieże. Jego kompan 23-letni mężczyzna odpowie za wykroczenie.

źródło: KPP w Kutnie