Kutnianka gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Jazzowego Voicingers

VOT_Kutno1800x940

Anna Gadt wraz z wybitnymi artystami światowej sceny muzycznej, odwiedzi w tym miesiącu rodzinne miasto. 

W dniach 10-13 listopada w Centrum Teatru Muzyki i Tańca, co wieczór, odbywać się będą koncerty jazzowe w wykonaniu światowej klasy muzyków. Wśród nich: Edilson Sanchez z Kolumbii, Manu Domergue z Francji, Igor Hnydyn z Ukrainy. Nie zabraknie udziału polskich, znakomitych muzyków: Alana Wykpisza, Mateusza Kołakowskiego, Mateusza Szewczyka i wielu innych.

Wśród najlepszych z najlepszych wystąpi kutnianka o mistrzowskim głosie - Anna Gadt wokalistka, improwizatorka, autorka muzyki. Czołowa reprezentantka europejskiej sceny jazzowej, łącząca wolną improwizację, muzykę klasyczną i wczesny jazz. Autorka siedmiu albumów muzycznych. Trzykrotnie nominowana do prestiżowych Fryderyków.

Festiwal Voicingers on Tour to nie tylko pierwszorzędne koncerty, ale także swobodne jam sessions oraz fenomenalne warsztaty wokalne. To też okazja do międzykulturowej wymiany doświadczeń i muzycznej przygody. Artyści w trakcie trwania projektu zdążyli przemierzyć już pół Europy. Festiwal niedawno odwiedził Paryż, aktualnie gra w Londynie, a już niebawem zawita do Kutna. Na trasie artystów, jeszcze w tym roku, znajdą się dalekie zakątki świata m.in. Wietnam i Bangladesz.

Harmonogram koncertów w Centrum Teatru Muzyki i Tańca:

10.11 (czwartek)
19:00 - Karnas Formula
20:30 - Jam Session

11.11 (piątek)
19:00 - Manu Domergue – Pebble in the shoe
20:30 - Jam Session

12.11 (sobota)
19:00 - Voicingers All Stars
20:30 - Jam Session

13.11 (niedziela)
17:00 - Anna Gadt
18:30 - Koncert Studentów

Bilety na wydarzenia dostępne w Kasie KDK oraz online, szczegóły na www.kdk.net.pl