wersja testowa serwisu

Kutno: Doborowy czwartek w Komendzie Powiatowej Policji ze szkołą mundurową

262-137078
fot. KPP w Kutnie

W kutnowskiej komendzie policji odbyło się spotkanie dla osób, które zainteresowane są wstąpieniem w szeregi formacji. Tego dnia odwiedzili nas uczniowie ze szkoły mundurowej w Kutnie. Zebrani zapoznani zostali z procesem doboru do służby oraz poznali specyfikę pracy w nie których wydziałach.

W czwartek, 7 października w sali odpraw kutnowskiej komendy, w ramach „Doborowych czwartków" policjanci przeprowadzili spotkanie dla uczniów I Liceum Ogólnokształcącego PUL w Kutnie. Podczas spotkania uczestnikom zostały przedstawione poszczególne etapy rekrutacji. Zaprezentowany został film przedstawiający jak należy w prawidłowy sposób pokonać tor przeszkód, który jest jednym z etapów rekrutacji. W dalszej części spotkania poza omówieniem poszczególnych pionów służby policji, zebrani uzyskali też informacje o wymaganym wykształceniu, umiejętnościach i predyspozycjach, które są niezbędne do pracy w tym zawodzie. Uczniowie mieli również okazję zobaczyć i przymierzyć sprzęt, którego na co dzień używają policjanci w służbie, zobaczyć centrum dowodzenia jakim jest dyżurka oraz zobaczyć gdzie robi się odciski palców w naszej jednostce.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w Policji mogą złożyć komplet dokumentów w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie, ul. Toruńska 14. Szczegółowych informacji udziela Zespół do Spraw Kadr, Szkolenia i Obsługi Kancelaryjnej Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, tel. 47 842 22 08

źródło: KPP w Kutnie

Zobacz zdjęcia: