Kutno gra wspólnie z WOŚP! Trwają licytacje

Fotoram.io
fot. UM Kutno

W ostatni weekend stycznia znów zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Urząd Miasta Kutno dokłada cegiełkę od siebie i jest razem z blisko 300 kutnowskimi wolontariuszami! 

- W tym roku przekazujemy dwa prezenty na licytacje na rzecz WOŚP. Na portalu www.allegro.pl prowadzi je kutnowski sztab orkiestry - mówią przedstawiciele kutnowskiego magistratu. - Pierwsza to gratka dla miłośników kwiatów, ogrodników lub tych, którzy chcą upiększyć swoją najbliższą okolicę fantastycznymi różami. Do zgarnięcia jest bowiem 50 sadzonek róż prosto od prezydenta Kutna Zbigniewa Burzyńskiego. Sadzonki przekazał przyjaciel Kutna i producent róż Tadeusz Pałka z Polskiego Towarzystwa Różanego.

Licytować możesz tutaj

- Druga licytacja skierowana jest do osób interesujących się historią Kutna. Oferujemy bowiem unikatową możliwość poznania Panoramy Historii Kutna w towarzystwie wybitnego historyka i zarazem zastępcy prezydenta miasta Zbigniewa Wdowiaka. Uczestnicy mogą liczyć na  mnóstwo anegdot, wspaniałą wiedzę i godne pozazdroszczenia umiejętności oratorskie - dodają władze miasta.

Licytacja trwa tutaj.

Tegorocznym celem zbiórki jest zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii Orkiestry zakupione urządzenia posłużą nie określonej grupie wiekowej pacjentów, ale wszystkim, którzy tego sprzętu będą potrzebować.