Kutno: Gruzin chciał wymienić fałszywe banknoty w kantorze. Grozi mu 10 lat więzienia

262-160579
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci zatrzymali obywatela Gruzji, który w jednym z kantorów usiłował wymienić podrobione banknoty. 29-letni mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania wprowadzania do obiegu podrobionych banknotów, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.

We wtorek, 6 grudnia około godziny 17.00 dyżurny kutnowskiej komendy został powiadomiony, że w jednym z kantorów na terenie miasta mężczyzna próbuje wymienić podrobione banknoty. Policjanci ustalili, że mężczyzna przekazał w okienku 19 banknotów w obcej walucie, które chciał wymienić na złotówki. 

- Właściciel kantoru od razu zorientował się, że banknoty są podrobione i o swoich podejrzeniach natychmiast powiadomił policję. Mundurowi zatrzymali 29-letniego obywatela Gruzji, który trafił do policyjnego aresztu - mówi kom. Edyta Machnik. - Opinia biegłego potwierdziła, że banknoty to falsyfikaty. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu usiłowania wprowadzenia do obiegu podrobionych banknotów. Za takie przestępstwo grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. 9 grudnia 2022 roku sąd przychylił się w wniosku i 29-latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie.