wersja testowa serwisu

Kutno: Kolejna ważna inwestycja zakończona. Miasto przekazało na ten cel blisko milion złotych

batch_DSC0835_20211012-102914_1
fot. UM Kutno

Ulica Morcinka już w nowej odsłonie. Zakończyła się przebudowa jednej z pierwszych asfaltowych dróg w Kutnie. Nawierzchnia ulicy Morcinka pamiętała jeszcze lata 70-te ubiegłego wieku. W tym momencie, po przebudowie jest jedną z najładniejszych dróg w mieście.

Prace związane z przebudową rozpoczęły się w czerwcu. Wspomniana nawierzchnia z ubiegłego wieku została zastąpiona równą jak stół nakładką asfaltową. Również chodniki doczekały się wymiany. Nie zapomniano także o zieleni, która tuż po zakończeniu robót prezentuje się niezwykle okazale.

- Mieszkańcy już od dłuższego czasu mogli korzystać z przebudowanej drogi. Cały czas trwały prace wykończeniowe. Teraz oficjalnie odbieramy tę inwestycję. Mamy nadzieję, że będzie ona przez długi czas służyć mieszkańcom – mówi Jacek Boczkaja, zastępca prezydenta Kutna.

W pasach zieleni posiano nową trawę, a drzewa znajdujące się wzdłuż jezdni zostały korekcyjnie przycięte. Kilkanaście drzew zostało usuniętych, ale jeszcze tej jesieni zasadzone zostaną 52 nowe. Mieszkańcy mogą korzystać z nowych, poszerzonych wjazdów do posesji. Prace trwały trzy miesiące i kosztowały 922 000 złotych.

źródło: UM Kutno

Zobacz zdjęcia: