Kutno: Można składać wnioski na zakup węgla po cenie preferencyjnej

wegiel

Miasto Kutno kontynuuje sprzedaż węgla po cenie preferencyjnej. Zarówno w roku ubiegłym, jak i bieżącym proponowane przez spółkę węglową dostawy opału nie pokrywają zgłaszanego przez mieszkańców zapotrzebowania.

- Otrzymaliśmy ofertę na ok. 800 ton ekogroszku, który transportujemy ze śląskich kopalń. Obecnie kontaktujemy się z osobami, które wnioski złożyły w tym roku. Dotychczas wpłynęło ich ok. 250. Na chwilę obecną nie mamy gwarancji dodatkowych dostaw węgla typu "orzech" czy "kostka". Natomiast otrzymaliśmy zwiększony tonaż ekogroszku, dlatego proponujemy przeanalizowanie możliwości wykorzystania dostępnego sortymentu węgla i wprowadzenia ewentualnych zmian we wniosku o zakup węgla w preferencyjnej cenie. Będziemy Państwa informować na bieżąco, gdy będzie dostępny inny rodzaj rodzaju węgla - informuje Joanna Brylska, kierownik biura prasowego Urzędu Miasta Kutna.

Z tegorocznych dostaw węgla realizowaliśmy jeszcze wnioski osób, dla których w roku ubiegłym nie wystarczyło opału. Łącznie było to ponad 600 wniosków z 2022 roku .

Termin składania wniosków na 2023 rok do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie upływa 15 kwietnia br.

źródło: UM Kutno