Kutno: Wstrzymanie wydawania wniosków na sterylizację i kastrację

pies

Olbrzymim zainteresowaniem cieszy się projekt bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich w Kutnie. W ciągu dwóch tygodni działania programu, mieszkańcy pobrali już prawie 320 wniosków na zabiegi.

Świadomość mieszkańców w tym zakresie jest bardzo duża, co cieszy, bo dzięki korzystaniu z akcji właściciele zapobiegają bezdomności. Niestety pieniądze przeznaczone na program nie są nieograniczone, a duża liczba wnioskujących spowodowała, że pula środków przeznaczonych na ten może już za chwilę się wyczerpać.

- Jesteśmy zmuszeni na kilka tygodni zawiesić działanie programu. Musimy poczekać, aż spłyną do nas wszelkie rozliczenia od gabinetów weterynaryjnych i będzie wiadomo, ile pieniędzy zostało nam jeszcze do rozdysponowania. Prosimy właścicieli zwierząt o cierpliwość w tej sprawie – przekonuje Kamil Klimaszewski z Biura Prasowego UM Kutno.

Pomysł bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt właścicielskich po raz kolejny został zgłoszony do ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. Na jego realizację przeznaczonych zostało 150 000 złotych.

źródło: UM Kutno