wersja testowa serwisu

Kutno z dofinansowaniami na aktywne przejścia dla pieszych. Które "zebry" zostaną zmodernizowane?

Kutno z dofinansowaniami na aktywne przejścia dla pieszych. Które "zebry" zostaną zmodernizowane?

Trzy przejścia dla pieszych w Kutnie zostaną zmodernizowane i będą znacznie bezpieczniejsze. Miasto złożyło w lipcu wnioski o dofinansowanie inwestycji. Wszystkie trzy aplikacje zostały zaakceptowane.

Dzięki pozyskanym pieniądzom w trzech, niebezpiecznych dotąd miejscach, funkcjonować będą aktywne przejścia dla pieszych. To rozwiązania, które z powodzeniem działają już w dwóch lokalizacjach na terenie Kutna. Chodzi o przejścia na ulicach: Wyszyńskiego i Grunwaldzkiej.

Aktywne przejścia dla pieszych rozświetlają przejście w momencie, gdy w obrębie pasów pojawia się osoba chcąca przejść przez jezdnię. Kierowcy otrzymują sygnał o znajdującym się w pobliżu pieszym za pomocą wbudowanego w jezdnię systemu świetlnego. Dodatkowo przejście w momencie pojawienia się pieszego zostaje automatycznie doświetlone.

- Wybraliśmy trzy miejsca, w których przejścia zostaną zmodernizowane. Chodzi o przejście na ulicy Zamoyskiego przy Szkole Podstawowej nr 1, na ulicy Troczewskiego w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 6 oraz na Szymanowskiego przy skrzyżowaniu z Olimpijską. Wiemy, że są to przejścia, z których mieszkańcy często korzystają, dlatego chcemy, aby było tam bezpieczniej – wyjaśnia Jacek Boczkaja, zastępca Prezydenta Kutna.

Wartość trzech inwestycji to prawie 206 000 złotych. Dofinansowanie sięga prawie 165 000 złotych. Przejścia będą zmodernizowane do końca tego roku.

Zobacz film: