wersja testowa serwisu

Kutnowscy policjanci nie marnują czasu i spotykają się z uczniami. Chcą, aby bezpiecznie spędzili ferie

262-106335

Korzystając z ostatnich dni pobytu dzieci w szkole przed feriami, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie prowadzą dla uczniów pogadanki profilaktyczne na temat bezpieczeństwa.

Mundurowi podczas spotkań przypominają uczniom podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych. Szczególną uwagę zwracają na niebezpieczeństwa jakie niosą ze sobą zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Funkcjonariusze utrwalają wśród najmłodszych znajomość numerów telefonów do służb ratowniczych i zasady korzystania z nich. Rozmawiają także, o zagrożeniach w Internecie i kontaktach z osobami obcymi. Informują o roli jaką pełnią odblaski zwracając uwagę, iż każdy, nie tylko dziecko powinien dla własnego bezpieczeństwa posiadać na odzieży chociaż mały odblask, szczególnie jeśli w porze wieczorowo – nocnej porusza się po drogach.

Kutnowscy policjanci odwiedzili już m.in. Szkołę Podstawową nr 1 w Kutnie, Szkołę Podstawową nr 4 w Kutnie, Katolicką Szkołę Podstawową w Kutnie, Szkołę Podstawową w Nowem, Szkołę Podstawową w Imielnie oraz Ostrowach. Podczas ferii zimowych policjanci będą również spotykać się z dziećmi, które korzystają ze zorganizowanych form wypoczynku na terenie powiatu kutnowskiego.

info: KPP w Kutnie