wersja testowa serwisu

Kutnowscy policjanci odwiedzili tegorocznych maturzystów. Czego dotyczyły rozmowy?

262-139222
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z kutnowskiej komendy spotkali się po raz kolejny z uczniami klas maturalnych. Tym razem zawitali do II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie i zapoznali młodzież z procesem doboru do Policji. Tego dnia czekała na nich również niespodzianka bo do klasy zawitał również czworonożny policjant Juma wraz ze swoim przewodnikiem, który opowiedział młodzieży o tym jaką pełni funkcję i jakie należy mieć predyspozycję aby zostać przewodnikiem psa.

17 listopada 2021 roku na terenie II Liceum Ogólnokształcące im J. Kasprowicza w Kutnie odbyło się nietypowe spotkanie z kutnowską Policją, która odwiedziła tegorocznych maturzystów. Ogromne poruszenie wywołała wizyta czworonożnego funkcjonariusza, który wraz ze swoim przewodnikiem pojawił się na zajęciach. Policjant opowiedział jak wygląda jego praca jako przewodnika psa i jaka jest droga do tego aby w Policji zostać przewodnikiem czworonoga.

Ponadto wszyscy zainteresowani przyjęciem do służby, mogli uzyskać informacje na takie pytania jak: kto może ubiegać się o przyjęcie do służby, jakie musi spełnić wymagania, gdzie należy złożyć odpowiednie dokumenty, a także jak wygląda proces postępowania kwalifikacyjnego oraz jego poszczególne etapy. Wyświetlony również został młodzieży film jak wygląda jeden z etapów rekrutacji czyli test sprawności fizycznej.

źródło: KPP w Kutnie