wersja testowa serwisu

Kutnowscy policjanci prowadzą lekcje o bezpiecznej drodze do szkoły

262-13572_20210910-085032_1
fot. KPP w Kutnie

Mając na uwadze bezpieczeństwo uczniów w drodze do i ze szkoły kutnowska policja wraz z nowym rokiem szkolnym rozpoczęła spotkania profilaktyczno-edukacyjne pn. „Bezpieczna droga do szkoły". Tym razem policjantki odwiedziły Szkołę Podstawową i oddziały przedszkolne w Strzelcach oraz Szkołę Podstawową w Kaszewach Dwornych.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom to jeden z priorytetów w działaniach prewencyjnych policjantów. Na spotkaniach, które odbyły się 9 września w Szkole Podstawowej i oddziałach przedszkolnych w Strzelcach oraz w Szkole Podstawowej w Kaszewach Dwornych głównym tematem, było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Funkcjonariuszki przekazały najmłodszym informacje, które pozwolą im na ukształtowanie prawidłowych nawyków komunikacyjnych oraz uświadomienie im z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły, a także jak sobie radzić w takich sytuacjach.

Panie zachęcały dzieci, aby zawsze nosiły elementy odblaskowe, nie tylko poruszając się po zmroku i poza obszarem zabudowanym. W starszych klasach zwrócono również uwagę na zagrożenia w sieci i odpowiedzialność karną osób nieletnich. Najmłodsi przygotowali dla policjantek przepiękne upominki w postaci własnoręcznie wykonanych prac.

źródło: KPP w Kutnie

Zobacz zdjęcia: