wersja testowa serwisu

Kutnowscy policjanci prowadzą zajęcia online z uczniami

262-126616
fot. KPP w Kutnie

Aktualna sytuacja epidemiczna uniemożliwiła organizowanie spotkań edukacyjnych z młodzieżą w szkole. Rozwiązaniem są zajęcia on line, które systematycznie prowadzone są przez policjantów z kutnowskiej komendy. Rozmawiają z młodzieżą na bardzo ważne kwestie, a głównym tematem są tak aktualne obecnie cyberagrożenia.

Policjanci z kutnowskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną systematycznie prowadzą z młodzieżą z kutnowskich szkół zajęcia on line w związku z panującą na terenie kraju pandemią COVID-19 i wprowadzonymi ograniczeniami mając jednocześnie świadomość jak ważna jest profilaktyka dotycząca zagrożeń w sieci. Najczęściej poruszane kwestie to tematyka dotycząca cyberprzemocy i surfowania po Internecie.

Podczas zajęć policjantka tłumaczy jak chronić się przed agresją w sieci, zwraca uwagę na najczęstsze przestępstwa oraz omawia zasady odpowiedzialności karnej sprawców takich czynów. Zajęcia takie spotykają się z dużym zainteresowaniem, coraz więcej szkół zgłasza się do nas z prośbą o przeprowadzenie tego typu spotkań z młodzieżą. Zachęcamy do korzystania z tej formy profilaktyki.

źródło: KPP w Kutnie