wersja testowa serwisu

Kutnowscy policjanci rozpoczęli akcję "Bądź świadomy i bezpieczny na drodze"

262-12623_20210216-073913_1
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci rozpoczęli akcję prewencyjno-edukacyjną pod nazwą „Bądź świadomy i bezpieczny na drodze".

Mundurowi na potrzeby tych działań opracowali ulotki informacyjne oraz plakaty dotyczące podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poprzez takie działania chcemy przypomnieć wszystkim użytkownikom, że korzystając z drogi zobowiązani jesteśmy do przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Pamiętaj świadome i odpowiedzialne zachowanie ma wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

- W przygotowanych materiałach profilaktycznych oprócz aktualnych przepisów prawnych można znaleźć również informacje na temat konsekwencji prawnych ich nie przestrzegania. Ponadto przypominamy o przepisach dotyczących tzw. „korytarza życia", czy prawidłowego przewożenia dzieci w fotelikach - informują mundurowi. - Nie zapomnieliśmy również o informacji na temat jednej z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych jaką jest prędkość. Dzięki informacją zawartym w tej ulotce przypomnisz sobie również o innych ważnych zasadach ruchu drogowego, których przestrzeganie pomoże bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

Ulotki i plakaty zostały przetłumaczone również na język ukraiński oraz gruziński.

- Na terenie naszego miasta powstaje i rozwija się dużo firm w obszarze Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, co pozwala systematycznie rozwijać się regionowi i daje zatrudnienie dużej liczbie ludności w tym pracownikom zagranicznym. O nich także pamiętamy, oni również są uczestnikami ruchu drogowego na naszych drogach - dodają policjanci.

Pierwsze materiały profilaktyczne już trafiły do uczestników ruchu drogowego.

Zobacz zdjęcia: