wersja testowa serwisu

Kutnowscy policjanci wzięli udział w wojewódzkich działaniach. Posypały się mandaty

262-11318_20200520-075506_1
fot. KPP w Kutnie

Policjanci z kutnowskiej drogówki 19 maja 2020 roku brali udział w wojewódzkich działaniach pn. „Prędkość", celem których przede wszystkim jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Podczas tych działań funkcjonariusze każdemu kierującemu zatrzymanemu do kontroli z uwagi na nadal obowiązujące obostrzenia dot. zakrywania ust i nosa wręczali maseczki ochronne.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie, brali udział w wojewódzkich działaniach pod nazwą „Prędkość". Funkcjonariusze nadzorowali między innymi ruch na głównych ciągach komunikacyjnych. Prowadzili także kontrole prędkości w miejscach wskazywanych przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Podczas akcji mundurowi skontrolowali 27 pojazdów i kierowców. Za przekroczenie dozwolonej prędkości ukarano 20 kierowców. Mundurowi przypominają, że nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość to najczęściej występująca przyczyna wypadków drogowych. Niestety, w wielu przypadkach przez lekkomyślność kierowców przekraczających dozwoloną prędkość cierpią inni uczestnicy ruchu drogowego.

- Podczas tych działań każdy kierowca otrzymywał od policjantów maseczki ochronne, które pochodzą z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Takim działaniem chcemy nadal przypominać mieszkańcom naszego powiatu o obowiązujących obostrzeniach dot. zakrywania ust i nosa - informują mundurowi.

Zobacz zdjęcia: