Kutnowscy strażnicy miejscy uczą pierwszej pomocy

Kutnowscy strażnicy miejscy uczą pierwszej pomocy
fot. UM Kutno

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6 mogli zapoznać się z podstawami pierwszej pomocy przedmedycznej. Specjalną lekcję o tej tematyce przeprowadził kutnowski strażnik miejski Bartłomiej Sawicki.

- Zostałem zaproszony, żebym Wam zaprezentować rzecz, która jest bardzo ważna dla nas wszystkich. Pokażę wam i opowiem o zasadach udzielania pierwszej pomocy w czasie zagrożenia zdrowia lub życia – mówił podczas spotkania Bartłomiej Sawicki.

Uczniowie mieli okazję spotkać się z jednym z sześciu wykwalifikowanych ratowników medycznych pracujących w strukturach Straży Miejskiej w Kutnie. Podczas zajęć dowiedzieli się m.in. co zrobić w sytuacji, gdy potrzeba udzielić komuś pomocy, jak wykonywać resuscytację krążeniowo-oddechową oraz jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej.

Kutnowscy strażnicy miejscy wiele razy pomagali już mieszkańcom miasta. Ostatnio funkcjonariusze zostali doposażeni w defibrylatory AED, które znacznie zwiększają szanse skutecznego działania w sytuacjach zagrożenia życia.

źródło: UM Kutno