Kutnowski Dom Kultury: Zbliża się II Festiwal Twórczości Dziecięcej "Niedorosłe Piosenki"

FESTIWAL_TWORCZOSCI_DZIECIECEJ_head

Po raz drugi w Kutnie odbędzie się Festiwal Twórczości Dziecięcej "Niedorosłe Piosenki"! Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkie dzieci z powiatu kutnowskiego w wieku od 4 do 12 lat!

Festiwal obejmuje trzy dziedziny:
– Festiwal Piosenki
– Konkurs Plastyczny
– Konkurs Poetycki

Wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu zawarte są w Regulaminie II Festiwalu Twórczości Dziecięcej Niedorosłe Piosenki – Kutno 2023

Przed zgłoszeniem do festiwalu, zachęcamy zainspirować się piosenkami z albumu "Niedorosłe piosenki", który dostępny jest tutaj.

W skrócie:

I. FESTIWAL PIOSENKI

Uczestnicy (soliści i zespoły wokalne do 6 osób ) zgłaszają i wykonują jedną piosenkę w języku polskim o tematyce dziecięcej, dostosowaną charakterem do swojego wieku. Wśród zgłaszanych utworów mile widziane i dodatkowo premiowane są wykonania piosenek z płyty "Niedorosłe piosenki".

Uczestnicy zgłaszani i oceniani są w grupach wiekowych: A. 4-6 lat, B. 7-9 lat, C. 10-12 lat

O zakwalifikowaniu do grupy wiekowej decyduje rok urodzenia – w przypadku zespołów wokalnych – średnia wieku zespołu.

Podkłady muzyczne – dobrej jakości – należy przygotować na nośniku typu pendrive w formacie mp3. Podkłady do piosenek z płyty "Niedorosłe piosenki" zapewnia Organizator.

Zgłoszenia należy dostarczyć drogą elektroniczną do dnia 28 maja 2023!
Elektroniczny formularz zgłoszeniowy dostępny będzie wkrótce.

W dniu 29 maja 2023 na stronie KDK zamieszczona będzie lista uczestników i kolejność występów konkursowych.

Przesłuchania odbędą się w dniu 31 maja 2023 od godziny 11:00 w sali tarasowej KDK, kolejno w 3 kategoriach wiekowych:
4-6 lat (urodzeni w latach 2019 – 2017)
7-9 lat (urodzeni w latach 2016 – 2014)
10-12 lat (urodzeni w latach 2013 – 2011)

Spośród uczestników konkursu Jury wybierze Laureatów w każdej kategorii wiekowej, którzy zostaną nagrodzeni podczas Koncertu Galowego, który odbędzie się w dniu 7 czerwca 2023 o godz. 17.00 w CTMiT w Kutnie.

Lista osób zaproszonych do Koncertu Galowego opublikowana zostanie na stronie internetowej KDK www.kdk.net.pl do dnia 2 czerwca 2023.

II. KONKURS PLASTYCZNY

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie pracy plastycznej inspirowanej wybraną piosenką z płyty "Niedorosłe piosenki", bądź będącą jej ilustracją.

Uczestnicy zgłaszani i oceniani są w grupach wiekowych: A. 4-6 lat, B. 7-9 lat, C. 10-12 lat. O kwalifikacji do grupy wiekowej decyduje rok urodzenia.

Prace zgłaszane na Konkurs mogą być wykonane dowolną techniką płaską (np. ołówek, kredka, pastele, farby plakatowe, akwarelowe, wycinanki, techniki mieszane i inne). Bardzo wypukłe techniki nie będą brane pod uwagę przy ocenie. Format pracy A3 lub A4.

Praca na odwrocie musi być podpisana w następujący sposób: imię i nazwisko autora, wiek, telefon kontaktowy rodzica lub dane szkoły oraz tytuł piosenki do której praca powstała. W załączeniu (na końcu regulaminu strony 2), do zamieszczenia – przepisania lub przyklejenia na odwrocie pracy ZGODA RODZICA/OPIEKUNA PRAWNEGO – na wykorzystanie danych dziecka.

Termin zgłaszania prac upływa 2 czerwca 2023. Miejsce zgłaszania prac – Kutnowski Dom Kultury.

Spośród uczestników konkursu Jury wybierze Laureatów w każdej kategorii wiekowej, zostaną oni nagrodzeni podczas Koncertu Galowego w dniu 7 czerwca 2023 o godz. 17.00 w CTMiT w Kutnie.

Organizator zobowiązuje się do zamieszczenia listy osób nagrodzonych na stronie internetowej KDK w dniu 5 czerwca 2023.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i dyplomy. Konkurs kończy wystawa prac nagrodzonych.

III. KONKURS POETYCKI
Uczestnicy konkursu zgłaszają jeden wiersz o długości nieprzekraczającej jednej strony, na dowolny temat i oceniani będą w 2 kategoriach wiekowych: 7-9 lat oraz 10-12 lat.

Zgłoszenia dostarczyć należy drogą elektroniczną, na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Każde zgłoszenie musi zawierać dane uczestnika: imię i nazwisko, wiek, telefon i mail kontaktowy do rodzica lub opiekuna.
Zgłoszenia przyjmujemy do 3 czerwca 2023. W dniu 5 czerwca 2023 zostanie opublikowana lista nagrodzonych, a ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się w dniu 7 czerwca 2023 w CTMiT, podczas Koncertu Galowego.