wersja testowa serwisu

„Kutnowskie Panie” rozkwitają także w zimie

DC82C1D0-BE85-4EC6-A00F-F7DCC8A88871
fot. Urząd Miasta Kutno

Mróz i śnieg nie są straszne dla kwiatów w Kutnie. Kolejny rok z rzędu w wielu miejscach w mieście widać kwitnące róże. Kwiaty, szczególnie dwóch odmian, bardzo dobrze radzą sobie z niskimi temperaturami i potrafią przetrwać w trudnych warunkach, co pozwala podziwiać ich piękno w tak nietypowym okresie.

- Te odmiany to przede wszystkim Lady Kutno, którą z okazji 40-lecia Święta Róży przekazała nam niemiecka firma Kördes zajmująca się hodowlą róż. Ten kwiat został poświęcony naszemu miastu, stąd ta nazwa. Ona ma taki morelowo-pomarańczowy kolor i w tym momencie jest cała w kwiatach. Drugą odmianą jest róża Elfrid, ma piękne różowe kwiaty, w ubiegłym roku była to jedna wielka różowa plama na rondzie 37. Łęczyckiego Pułku Piechoty, w tym roku kwiatów jest nieco mniej, ale w dalszym ciągu również kwitnie – mówi Jarosław Makowski, kierownik Biura Zieleni Miejskiej.

Różę Lady Kutno, można podziwiać w Parku Traugutta przy zejściu w kierunku stawu, przy Urzędzie Stanu Cywilnego oraz na skrzyżowaniu ulic: Oporowskiej i Jana Pawła II.

Zobacz zdjęcia: