wersja testowa serwisu

Libacja alkoholowa zakończyła się szokującymi wydarzeniami. "Pobili, związali i założyli worek na głowę"

Libacja alkoholowa zakończyła się szokującymi wydarzeniami. "Pobili, związali i założyli worek na głowę"

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy przetrzymywali znajomego w mieszkaniu wbrew jego woli. Mężczyzna miał skrępowane ręce i worek założony na głowę, grozili mu i pobili. Kutnowski sąd zastosował wobec sprawców tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za pozbawienie wolności ze szczególnym udręczeniem grozi kara nawet do 15 lata więzienia.

W sobotę, 4 kwietnia około godziny 9:20 policjanci z kutnowskiej komendy zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań w Kutnie doszło do pobicia mężczyzny. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że trzech mężczyzn wspólnie spożywało alkohol. W pewnym momencie doszło pomiędzy uczestnikami spotkania do kłótni. 

- Jeden z uczestników libacji został zaatakowany przez współbiesiadników. Dwaj oprawcy, używając przemocy najpierw pobili 24-latka, używając niebezpiecznego narzędzia, a następnie skrępowali mu ręce i założyli worek foliowy na głowę. Przetrzymywali w ten sposób pokrzywdzonego przez kilka godzin - informuje podkom. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP w Kutnie.

Napastnicy zostali zatrzymani. Okazali się nimi 26- i 27-letni mieszkańcy Kutna, którzy mieli w organizmie ponad promil alkoholu. W niedzielę, 5 kwietnia obaj usłyszeli zarzuty za pozbawienie wolności ze szczególnym okrucieństwem, za co grozi kara minimum 3 lat więzienia. Dodatkowo usłyszeli również zarzuty za pobicie oraz groźby.

- Wczoraj na wniosek prokuratury kutnowski sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci aresztu na okres 3 miesięcy - dodaje podkom. Edyta Machnik.