wersja testowa serwisu

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim przekroczyła 200

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w województwie łódzkim przekroczyła 200

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. W województwie łódzkim pozytywny wynik testów laboratoryjnych miało kolejnych dwanaście osób, co oznacza, że ogólna liczba chorych przekroczyła już 200.

- Mamy 79 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych - podaje Ministerstwo Zdrowia. - Potwierdzone przypadki dotyczą: 25 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 19 osób z woj. małopolskiego, 12 osób z woj. łódzkiego, 8 osób z woj. opolskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. podlaskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. pomorskiego oraz 1 osoby z woj. zachodniopomorskiego.

Potwierdzone wyniki z województwa łódzkiego dotyczą: dwóch młodych kobiet, sześciu kobiet w średnim wieku, dwóch młodych mężczyzn oraz dwóch mężczyzn w średnim wieku. Są to osoby w wieku od 20 do 61 lat.

W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 1984/26 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W województwie łódzkim potwierdzono już 202 przypadki zachorowania.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 202
  • Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 31
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 4698
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 2443