wersja testowa serwisu

Liczba zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim zbliża się do tysiąca. W szpitalu w Zgierzu zmarła kolejna osoba

1
Wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w województwie łódzkim. Ministerstwo Zdrowia oraz Łódzki Urząd Wojewódzki przekazały najnowszy raport w tej sprawie.

W województwie łódzkim są 32 kolejne zakażenia koronawirusem potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: trzech młodych kobiety, trzech kobiet w średnim wieku, dziesięciu kobiet w starszym wieku, jednego nastoletniego chłopca, dwóch młodych mężczyzn, sześciu mężczyzn w średnim wieku oraz siedmiu mężczyzn w starszym wieku. Są to osoby w wieku od 16 do 92 roku życia.

Łącznie dzisiaj (29 kwietnia) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 422 nowych potwierdzonych przypadkach zakażenia wirsuem SARS-CoV-2 oraz o 28 ofiarach śmiertelnych. Wśród tej najczarniejszej statystyki znalazły się cztery osoby z województwa łódzkiego. O trzech informowaliśmy w porannym raporcie w TYM MIEJSCU, natomiast czwarta, to 87-letnia kobieta z powiatu opoczyńskiego, która była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu. Zmarła posiadała schorzenia współistniejące.

W tej chwili w Polsce potwierdzono 12 640 przypadków zakażenia koronawirusem. 624 pacjentów przegrało walkę z COVID-19, a 3025 ją wygrało.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim:
Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 936
Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 21
Liczba osób objętych kwarantanną: 2901
Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 741
Liczba osób, które wyzdrowiały: 346
Liczba osób, które zmarły: 27
Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 922