wersja testowa serwisu

Lody znanej marki wycofane ze sprzedaży. GIS wydał nowe ostrzeżenie

ice-2367072_960_720

Jeśli jesteś smakoszem lodów, koniecznie musisz zapoznać się z najnowszym ostrzeżeniem wydanym przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dotyczy on wyrobów marki Milka.

GIS wydał kolejne ostrzeżenie publiczne dotyczące żywności. Tym razem brzmi ono "Wycofanie określonych typów lodów ze względu na zastosowanie składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu".

- Główny Inspektor Sanitarny został poinformowany o prowadzonym przez firmę FRONERI POLSKA Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 3, 39-300 Mielec, wycofaniu dystrybuowanych przez nią lodów ze względu na zastosowanie do ich produkcji składnika zanieczyszczonego tlenkiem etylenu - czytamy w ostrzeżeniu. - Tlenek etylenu jest substancją szkodliwą dla zdrowia, obecność tej substancji w żywności w Unii Europejskiej jest niedozwolona.

W związku z powyższym dystrybutor FRONERI POLSKA Sp. z o.o. zdecydował o konieczności wycofania nw. produktów wyprodukowanych i wprowadzonych do obrotu zanim firma uzyskała informację o zanieczyszczeniu surowca:

* produkty o numerze partii rozpoczynające się na:

OS - zostały wyprodukowane przez Froneri Ice Cream Deutschland GmbH, Eduard-Pestel-Straße 15, D-49080, Osnabrück, Germany,

MI - zostały wyprodukowane przez Froneri Polska Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 3, 39-300 Mielec, Poland

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Spółka Froneri Polska Sp. z o.o., ul. Wojska Polskiego 3, 39-300 Mielec rozpoczęła proces wycofywania wyżej wskazanych partii lodów. Wszyscy odbiorcy zostali poinformowani o zaistniałej sytuacji i konieczności wycofania wskazanych numerów partii produktów.

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w porozumieniu z producentem/dystrybutorem podjęły natychmiastowe działania zmierzające do wycofania z obrotu ww. partii lodów, ponadto monitorują działania podejmowane przez producenta.

Zalecenia dla konsumentów:

Nie należy spożywać partii wyrobów określonych w tym komunikacie.

źródło: GIS