wersja testowa serwisu

Łódzcy Terytorialsi każdego dnia dostarczają żywność, leki i środki ochrony osobistej dla najbardziej potrzebujących. Do tej pory dostarczyli ponad 70 ton materiałów

ARM-Lubliniec-_20200522-105701_1
fot. Wojska Obrony Terytorialnej

Środki ochrony osobistej, płyny do dezynfekcji, maseczki, testy, żywność – każdego dnia żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczają kilka ton różnego rodzaju materiałów do szpitali, aptek, przychodni i osób prywatnych.

Kolejną dziedziną w jaką zaangażowali się łódzcy żołnierze OT jest szeroko pojęta logistyka. Żołnierze zajmują się załadunkiem, transportem i dostarczaniem środków ochrony osobistej i żywności do placówek i osób najbardziej potrzebujących. Angażują się zarówno w transport wielkotonażowy jak i w dostarczanie niewielkich, pojedynczych paczek żywnościowych. W akcje transportowe zostało zaangażowanych 1123 żołnierzy OT a także ponad 200 żołnierzy zawodowych. Terytorialsi są wspierani również przez podchorążych z Akademii Wojskowych.

Na dzień dzisiejszy żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej dostarczyli ponad 70 ton różnego rodzaju materiałów. Terytorialsi zajmują się głównie dostarczaniem żywności dla osób objętych kwarantanną a także maseczek i środków dezynfekcyjnych do placówek zdrowia publicznego. Niemniej jednak podejmują się również nietypowych zadań – na przykład przewozem bezdomnego chorego z nowotworem na sesje chemioterapii. Dostarczają gorące posiłki, transportują pacjentów z i do DPSów, wspierają policję. Poza tym wspierają kombatantów, osoby samotne a także całe rodziny.

Dość często łódzcy Terytorialsi przewozili i przewożą a czasami także konfekcjonują materiały medyczne różnego rodzaju z Agencji Rezerw Materiałowych i przekazują je do placówek medycznych oraz w inne wskazane miejsca – mówi mjr Arkadiusz Rubajczyk Oficer Prasowy 9ŁBOT. – Realizowaliśmy także dwukrotnie transporty dla Ministerstwa Zdrowia z Lotniska Cargo-Okęcie do Centralnej Bazy Rezerw Sanitarno-Przeciwepidemicznych i jesteśmy w pełnej gotowości aby takie zadania jeszcze realizować. – dodaje.

Żołnierze 9 ŁBOT wspierają znajdującą się w Porębie koło Zduńskiej Woli na wniosek wojewody łódzkiego.