Najważniejsze wideo w eku24
 
Dożynki Gminy Daszyna

Dożynki Gminy Daszyna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo26 868 wyświetlenia
 
Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Dożynki Województwa Łódzkiego 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo314 361 wyświetlenia
 
Przystanki w Gminie Krośniewice zmienią swoje oblicze

Przystanki w Gminie Krośniewice zmienią swoje oblicze

Liczba osób, które zobaczyły to wideo12 977 wyświetlenia
 
Trwa budowa fontanny w Krośniewicach

Trwa budowa fontanny w Krośniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo17 091 wyświetlenia
 
Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Takiego wideo jeszcze nie widzieliście. Obejrzyjcie do końca

Liczba osób, które zobaczyły to wideo105 778 wyświetlenia
 
Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Rodzinna Fiesta w Gminie Bielawy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo29 882 wyświetlenia
 
Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Gmina Bielawy ma nowy, piękny budynek

Liczba osób, które zobaczyły to wideo40 222 wyświetlenia
 
Dzień Nowalijki w Piątku

Dzień Nowalijki w Piątku

Liczba osób, które zobaczyły to wideo34 855 wyświetlenia
 
Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Dzień Dziecka w Łęczycy 2025

Liczba osób, które zobaczyły to wideo26 521 wyświetlenia
 
Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Mistrzostwa w sporcie pożarniczym w Grabowie

Liczba osób, które zobaczyły to wideo131 148 wyświetlenia
 
Pożar gazociągu w Gałkowie Dużym

Pożar gazociągu w Gałkowie Dużym

Liczba osób, które zobaczyły to wideo142 732 wyświetlenia
 
Ulica Bema i Wąska w Krośniewicach pięknie wyremontowane

Ulica Bema i Wąska w Krośniewicach pięknie wyremontowane

Liczba osób, które zobaczyły to wideo45 157 wyświetlenia
 
W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

W Bratoszewicach odbyły się kolejne Targi Rolne “Agrotechnika”

Liczba osób, które zobaczyły to wideo173 488 wyświetlenia
 
Co dzieje się w parku Rembielińskich?

Co dzieje się w parku Rembielińskich?

Liczba osób, które zobaczyły to wideo34 903 wyświetlenia
 
Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach

Liceum Ogólnokształcące w Krośniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo40 489 wyświetlenia
 
Remont budynku przy stadionie miejskim w Krośniewicach

Remont budynku przy stadionie miejskim w Krośniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo33 853 wyświetlenia
 
Przedszkole i żłobek w Krośniewicach

Przedszkole i żłobek w Krośniewicach

Liczba osób, które zobaczyły to wideo46 371 wyświetlenia
 
Dzień Kobiet w Gminie Daszyna

Dzień Kobiet w Gminie Daszyna

Liczba osób, które zobaczyły to wideo62 849 wyświetlenia
 
Duża akcja policji w Łódzkiem. Zatrzymano blisko 100 przestępców!

Duża akcja policji w Łódzkiem. Zatrzymano blisko 100 przestępców!

Liczba osób, które zobaczyły to wideo242 841 wyświetlenia
 
Wielki Turniej Piłki Siatkowej w Łęczycy

Wielki Turniej Piłki Siatkowej w Łęczycy

Liczba osób, które zobaczyły to wideo56 464 wyświetlenia
 
Na tę przebudowę mieszkańcy czekali ponad 50 lat

Na tę przebudowę mieszkańcy czekali ponad 50 lat

Liczba osób, które zobaczyły to wideo33 355 wyświetlenia
 
To jeden z najważniejszych projektów zrealizowanych dla mieszkańców Krośniewic

To jeden z najważniejszych projektów zrealizowanych dla mieszkańców Krośniewic

Liczba osób, które zobaczyły to wideo31 562 wyświetlenia
 
"Adwentowy kalendarz życzliwości i pozytywnego myślenia"

"Adwentowy kalendarz życzliwości i pozytywnego myślenia"

Liczba osób, które zobaczyły to wideo203 890 wyświetlenia

„Łódzkie na plus” – podsumowane tygodnia w skrócie

„Łódzkie na plus” – podsumowane tygodnia w skrócie

Odnowione przystanki czyli transformacja
Zduńska Wola, Pabianice, Głowno, Stryków – te miasta dosięgnie kolejny etap kolejowej rewolucji przystankowej. Wartość nowych inwestycji to ponad 50 mln zł. Dużo większe zmiany, ale w dłuższej perspektywie czekają okręg Bełchatowa. Ale i tu jest pewien plan.

W Zduńskiej Woli czekali na tę inwestycję od lat. Zabytkowy dworzec przy trasie kolei warszawsko-wiedeńskiej będzie odremontowany. Budynek zostanie zmodernizowany pod względem użytkowym, ale ma również stanowić atrakcję architektoniczną po odsłonięciu oryginalnej, ceglanej elewacji. Zakres prac obejmie m.in. remont poczekalni i kas, powstaną nowe toalety, budynek zostanie podłączymy do sieci cieplnej. Przebudowany zostanie też teren wokół - powstaną nowe miejsca parkingowe, chodniki, miejsce postojowe dla autobusów. 

W Pabianicach powstanie nowy przystanek umownie nazywany Pabianice-Północ . Przy przejeździe kolejowym w ciągu drogi krajowej nr 71 wybudowane zostaną dwa perony, a w pobliżu (przy ul. Karniszewickiej) miejsca postojowe dla samochodów osobowych, nowe chodniki oraz wiata rowerowa. W Strykowie i Głownie dworce były już modernizowane, ale zostały do wybudowania kładki, żeby obiekty były w pełni dostępne. Nowe budowle zostaną wyposażone w windy dedykowane osobom niepełnosprawnym, starszym czy matkom z dziećmi. Przebudowa dotknie też okolice. Prace powinny zakończyć się na wszystkich obiektach w 2023 roku.

– Te przystanki są elementem większego programu. Mieszczą się w ramach naszych działań, które od początku podejmowaliśmy - działań, które miały za zadanie skoordynować połączenia kolejowe z innymi środkami transportu. Tego, na czym nam wspólnie bardzo zależy – mówi marszałek województwa łódzkiego Grzegorz Schreiber. Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył na inwestycje w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanie w wysokości blisko 34,5 mln zł.

Marszałek zapowiedział też oddanie do użytku dwóch przystanków w Łodzi: Warszawska i Retkina.

Transformacji ciąg dalszy
Ogromne zmiany, o większym kalibrze, szykują się w okręgu bełchatowskim. To w związku z przewidywanym zakończeniem wydobycia tam węgla brunatnego. Żeby być na to przygotowanym, a południowa część regionu mogła liczyć na dodatkowe pieniądze unijne, Zarząd Województwa Łódzkiego przyjął projekt tzw. Terytorialnego Planu Sprawiedliwej Transformacji Województwa Łódzkiego. Teraz zaprasza do konsultacji społecznych, które potrwają do 21 czerwca. 

Szachowy Dzień Dziecka
Początek czerwca przebiegł w Urzędzie Marszałkowskim również bardziej swobodnie, a to za sprawą młodych ludzi. Ten czas kojarzy się jednoznacznie – Dzień Dziecka. W Łódzkiem przybrał on szachowy charakter, bo podsumowany został projekt #Łódzkie gra w szachy. Wzięło w nim udział 90 szkół i przedszkoli. 

Nauczyciele, którzy uczyli się, jak uczyć dzieciaki grać w szachy, stoczyli w ogrodach Pałacu Herbsta w Łodzi bardzo poważny turniej. Jak bawić się grą w szachy pokazali natomiast uczniowie z podstawówek nr 189 w Łodzi i nr 2 Konstantynowie Łódzkim. Uczniowie otrzymali przy okazji upominki od marszałka z okazji Dnia Dziecka.

Zapraszamy na Pikniki Rodzinne!
Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza na Pikniki Rodzinne. Planujemy spotkać się z Państwem na terenie każdego z powiatów województwa łódzkiego! Podczas wydarzeń powiemy jak pozyskać dofinansowanie z Funduszy Europejskich, zaprezentują się liczne instytucje województwa. Planujemy wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców naszego regionu, m.in.: występy artystów, zabawy i konkursy z nagrodami, strefy w których zorganizowane zostaną degustacje potraw, stoiska z lokalnymi produktami, warsztaty i park zabaw dla najmłodszych. 

Najbliższe terminy i lokalizacje Pikników to:
23.06 21 - Zduny
24.06.21 - Zelów
25.06.21 – Tuszyn

Zobacz flesz Łódzkie na plus: