wersja testowa serwisu

Łódzkie: Tysiące ludzi bez prądu. PGE walczy ze skutkami nawałnic!

Łódzkie: Tysiące ludzi bez prądu. PGE walczy ze skutkami nawałnic!

Po przejściu kolejnej gwałtownej nawałnicy nad województwem łódzkim i częścią województwa mazowieckiego na terenie działania łódzkiego oddziału PGE Dystrybucja wystąpiły nieplanowane wyłączenia w sieci elektroenergetycznej.

- Nasi Pracownicy robią wszystko, co w ich mocy, aby usunąć awarie, które obecnie na tym obszarze występują już na skalę masową - czytamy na stronach Grupy PGE.

Zgodnie ze stanem na godzinę 18.00, wyłączonych jest 128 linii średniego napięcia i ponad 3,4 tys. stacji transformatorowych. Najwięcej włączeń występuje na terenie działania Rejonu Energetycznego Sieradz (34 tys. Odbiorców) oraz na terenie RE Tomaszów Mazowiecki (ponad 21 tys. Odbiorców). W miejscowości Bronisławów trwają pilne prace nad przywróceniem zasilania linii SN Piotrków – Sulejów - Bronisławów - Tomaszów 1, gdyż z tej linii zasilane jest ujęcie wody dla części Łodzi.

Równie trudna sytuacja panuje na terenie działania Rejonu Energetycznego Żyrardów (18 tys. Odbiorców bez prądu) oraz RE Łowicz – 12 tys (Odbiorców pozbawiony energii elektrycznej). Podobnoe jest na obszarze Zgierza - 14,5 tys. odbiorców bez prądu i RE Bełchatów – 9 tys. gospodarstw domowych pozbawionych zasilania.

- Sytuacja jest dynamiczna z uwagi na niekorzystną sytuację pogodową. Oceniamy, że jeszcze dziś w części sieci uda się wznowić dostawy energii elektrycznej, jednak zdecydowana większość uszkodzeń będzie naprawiana przez weekend, a to ze względu na rozległe uszkodzenie – połamane słupy i zerwane przewody - dodają przedstawiciele Grupy PGE. - Zapewniamy, że dokładamy wszelkich starań, aby jak najszybciej wznowić dostawy energii elektrycznej, w terenie pracują wszystkie brygady techniczne wyposażone w specjalistyczny sprzęt.