Cztery dni koncertów, pysznego jedzenia i radosnego patriotyzmu – tak zapowiada się Kutnowska Majówka 2025. Miasto szykuje mnóstwo atrakcji dla mieszkańców i gości, a wszystko to z Pringlesami w tle.
Majówkowy start: Jarmark, foodtrucki i lunaparkOd 1 do 4 maja w godzinach 11:00–22:00 sercem wydarzeń będą:
To doskonała okazja, by posmakować regionalnych i światowych przysmaków, zrobić wyjątkowe zakupy oraz dać się porwać lunaparkowym emocjom.
1 maja: Spartakiada z humoremW środę, 1 maja, między 12:03 a 18:03, KDK i Park Traugutta zapraszają na 14. Majówkę z Bareją – Spartakiadę im. Ryszarda Ochódzkiego. To wydarzenie pełne satyry, absurdu i dobrej zabawy, nawiązujące do klimatu kultowych polskich komedii.
2 maja: Flagi, dęciaki i porcelanaDzień Flagi, czyli Patriotyczna Majówka, rozpocznie się 2 maja o 11:00 na Placu Piłsudskiego i w Parku Traugutta. A wieczorem – muzyczna uczta!
2 maja, godz. 17:30–22:00 – Koncerty na Placu Piłsudskiego:
Równolegle, od 2 do 4 maja, na Placu Piłsudskiego i w Muzeum Pałacu Saskiego trwać będzie Festiwal Porcelany – idealna propozycja dla miłośników sztuki użytkowej i elegancji.
3 maja: Święto Konstytucji i wspólne śpiewanieW piątek, 3 maja, w godzinach 10:00–14:00, Park Traugutta stanie się centrum obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja. W ramach Patriotycznej Majówki odbędzie się także Kutnowski Piknik Organizacji Pozarządowych.
A wieczorem – czas na muzykę:
3 maja, godz. 17:30–21:00 – Koncerty na Placu Piłsudskiego:
Sponsorem wydarzenia jest firma Kellanova – producent przekąsek Pringles, które z pewnością będą smakowały jeszcze lepiej podczas tej wyjątkowej majówki.
źródło: KDK