wersja testowa serwisu

Makabryczny wypadek w gminie Rusiec. Jedna osoba nie żyje, kilka jest rannych

266-13100_20210602-090121_1
fot. KPP w Bełchatowie

Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło 1 czerwca 2021 roku około godziny 17.00 w miejscowości Kolonia Rusiec. Zginął 50-letni kierujący Oplem Corsa a kilka osób zostało rannych.

We wtorek, 1 czerwca 2021 roku dyżurny bełchatowskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Kolonia Rusiec. Skierowany na miejsce patrol, ustalił, że jadący Oplem 50-letni mieszkaniec gminy Rusiec, z niewiadomych jak dotąd przyczyn, zjechał nagle na przeciwległy pas ruchu, wprost pod nadjeżdżającą z naprzeciwka ciężarówkę.

- Kierujący Scanią próbował uniknąć uderzenia, jednak doszło do "czołówki". Następnie opel powrócił na swój pas ruchu, gdzie uderzył tyłem w przód poruszającego się w kierunku Wielunia, Volkswagena Bora. Na miejscu przeprowadzono badanie stanu trzeźwości, które wykazało, że 25-letni mężczyzna - kierujący scanią oraz 23-letnia kobieta – kierująca volkswagenem byli trzeźwi. W wyniku zderzenia kierujący oplem 50-latek poniósł śmierć na miejscu, natomiast trzy osoby zostały przetransportowane do szpitali. Funkcjonariusze dokonali oględzin miejsca zdarzenia, a obecnie pod nadzorem prokuratora wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku - czytamy w komunikacie policji.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi. Pamiętajmy, że do wypadków dochodzi nawet przy bardzo ładnej pogodzie. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe pogorszą się, by zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować oraz przewidywać zagrożenia.

Zobacz zdjęcia: