wersja testowa serwisu

Mężczyzna stał na środku autostrady, został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę

Mężczyzna stał na środku autostrady, został śmiertelnie potrącony przez ciężarówkę

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 1 maja 2021 roku tuż przed północą w okolicach miejscowości Wrzeczko na 386 km autostrady A2. To kolejny wypadek ze skutkiem śmiertelnym na terenie powiatu łowickiego w czasie majówki. 

Łowiccy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 1 maja 2021 roku tuż przed północą na 386 km autostrady A2 w kierunku Poznania.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciężarowym manem 37-letni obywatel Białorusi potrącił stojącego na środku autostrady mężczyznę. Na skutek odniesionych obrażeń 58-letni mieszkaniec powiatu zgierskiego poniósł śmierć na miejscu. Kierujący był trzeźwy - informują mundurowi.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, czynności były prowadzone pod nadzorem prokuratora. Na czas wykonywanych czynności autostrada była zablokowana. Policjanci kierowali podróżujących na objazdy. Obecnie śledztwo mające na celu wyjaśnić okoliczności i przyczyny zdarzenia prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łowiczu.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze! Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych. Piesi to szczególna grupa uczestników ruchu. To tzw. niechronieni, gdyż o wiele bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Dlatego powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo. Elementy odblaskowe to podstawa po zmierzchu. Bez nich kierowca może nie zauważyć pieszego lub zareaguje zbyt późno. Przypominamy, że na autostradzie obowiązuje zakaz ruchu pieszych!