wersja testowa serwisu

Prezydent Kutna przekazał sprzęt ratunkowy do OSP Dąbrowszczak

batch_DSC0996_20211222-142420_1
fot. UM Kutno

To świąteczny prezent dla kutnowskich ratowników. Prezydent Kutna Zbigniew Burzyński przekazał sprzęt ratunkowy warty 20 000 złotych na rzecz Grupy Ratownictwa Medycznego OSP „Dąbrowszczak". W środę (22.12) w sali konferencyjnej Urzędu Miasta oficjalnie wręczono ratownikom nowe stroje ochronne, kaski, torby ratownicze i wiele innych przyborów ratowniczych.

- Wystąpiliśmy do Ministerstwa Sprawiedliwości o dofinansowanie na zakup sprzętu ratownictwa medycznego oraz taki sprzęt ochrony indywidualnej. Przekazujemy to wszystko dla OSP „Dąbrowszczak", który często współpracuje z nami podczas zabezpieczania imprez masowych w Kutnie i na pewno ten sprzęt będzie użytkowany – podkreśla Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Jak podkreślają członkowie grupy OSP „Dąbrowszczak" sprzęt otrzymany z rąk prezydenta na pewno będzie przydatny.

- Mamy sporo imprez masowych, mam nadzieję, że one wrócą już po pandemii. Współpracujemy z miastem, wielokrotnie bierzemy udział w uroczystościach miejskich i nie tylko, więc na pewno sprzęt będzie użytkowany – zapewnia Kamil Borowiak, zastępca prezesa OSP „Dąbrowszczak".

Ekwipunek został zakupiony za pieniądze pozyskane przez pracowników Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Informacji Niejawnych w Urzędzie Miasta Kutna z Funduszu Sprawiedliwości.

źródło: UM Kutno