wersja testowa serwisu

Mieszkaniec gminy Lutomiersk odpowie za wytwarzanie znacznej ilości narkotyków

Untitled
fot. KPP w Pabianicach

Działania kryminalnych z Pabianic doprowadziły do zatrzymania 29-latka podejrzanego o wytwarzanie znacznej ilości narkotyków. Mężczyzna usłyszał zarzut, za co grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Wobec mieszkańca gminy Lutomiersk został zastosowany dozór policji.

Dzięki pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej w Pabianicach, którzy na co dzień zajmują się między innymi zwalczaniem przestępczości narkotykowej, zabezpieczono zabronione środki, które ukrywał 29-latek z gminy Lutomiersk. Jak się okazało, zabronione substancje schował w słoiku. Twierdził, że znalazł rosnące na polu krzaki i ususzył je.

Mundurowi zabezpieczyli blisko 150 gramów marihuany, torebki z zapięciem strunowym a także wagę elektroniczną. 29-letni mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie noc spędził w policyjnej celi. Został już przesłuchany i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Za popełnione przestępstwo wytwarzania znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem.

źródło: KPP w Lutomiersku