Mieszkaniec Kutna zatrzymany z nielegalnym tytoniem. Grozi mu nawet kilka lat więzienia

262-195403
fot. KPP w Kutnie

Ponad 140 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy znaleźli i zabezpieczyli kutnowscy policjanci. Nielegalny towar ukrywał w swojej komórce lokatorskiej 48-letni mieszkaniec Kutna. Wartość uszczuplenia należności Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 173 tysiące złotych. Za to przestępstwo grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.

29 maja 2024 roku kutnowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, realizując działania własne, ujawnili w jednej z „osiedlowych komórek" na terenie Kutna worki jutowe z zawartością nielegalnego tytoniu. Jak się okazało, 48-letni mężczyzna ukrywał łącznie aż 141 kilogramów krajanki tytoniowej bez polskich znaków akcyzy.

- Poprzez taki proceder Skarb Państwa mógł zostać uszczuplony na ponad 173 tysiące złotych strat z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego - mówi mł. asp. Daria Olczyk. - Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali 48-latka i przewieźli go do jednostki Policji, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Odpowie z kodeksu karnego skarbowego za posiadanie tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za to przestępstwo mężczyźnie grozi wysoka grzywna i kara do 3 lat pozbawienia wolności.