wersja testowa serwisu

Miś Wojtek będzie "zbierał" nakrętki w centrum Krośniewic

194847657_2922212494684318_2566105920956093465__20210604-085215_1
fot. Urząd Miejski w Krośniewicach

W centrum Krośniewic pojawił się nowy "mieszkaniec". W słoneczne przedpołudnie, 2 czerwca na Plac Wolności przybyły dzieci z Przedszkola Miejskiego w Krośniewicach, członkowie Stowarzyszenia Patriotycznego im. Gen. Władysława Andersa w Krośniewicach, Burmistrz Krośniewic Katarzyna Erdman wraz z przedstawicielami Rady Miejskiej w osobach Marioli Łukomskiej oraz Krzysztofa Trzeciaka i Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kutnowskiego Tomasz Marciniak.

Z inicjatywy krośniewickiego Stowarzyszenia, przy współpracy z Klubem Gazety Polskiej oraz Fundacji Drużyna Bohaterów Życia w Łodzi zebrano środki finansowe w celu wykonania i umieszczenia w Krośniewicach pojemnika na nakrętki w kształcie niedźwiadka.

- Zgodnie z historią związaną z naszym miastem nazwano go Misiem Wojtkiem, od niedźwiadka - towarzysza żołnierzy Generała Andersa. Koordynator akcji, Sławomir Selder opowiedział dzieciom o Wojtku i jego zasługach. Zachęcił do karmienia Wojtka nakrętkami, co chwilę później dzieci z radością uczyniły - informują przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Krośniewicach. - Organizatorom akcji udało się zebrać kwotę 4200 zł, która w całości pokryła koszty utworzenia pojemnika. Przedstawiciele Stowarzyszenia zadeklarowali, że jeżeli mieszkańcy naszej gminy będą zainteresowani postawieniem pojemników na nakrętki w innych lokalizacjach, chętnie pomogą w kolejnych przedsięwzięciach.

Na zakończenie Burmistrz Katarzyna Erdman rozdała dzieciom kolorowanki ekologiczne, natomiast Stowarzyszenie ze swojej strony poczęstowało przedszkolaków słodkimi upominkami. Kolorowe balony trafiły do dzieci wprost od przedstawiciela Starosty Powiatowego.

Zobacz zdjęcia: