wersja testowa serwisu

Możliwości wsparcia i rozwoju działalności dla przedsiębiorców. Za nami ważne spotkanie w Starostwie Powiatowym w Kutnie

231590718_150150100567190_4424201672072603700__20210803-113309_1
fot. Starostwo Powiatowe w Kutnie

Dziś w budynku Starostwa Powiatowego w Kutnie odbyło się spotkanie organizowane przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego, na której prezentowano przedsiębiorcom różne możliwości wsparcia i rozwoju swojej działalności.

Podczas bezpłatnego spotkania lokalni przedsiębiorcy dowiedzieli się m.in. o ofertach dotacji, pożyczek, bonów rozwojowych, funduszy UE dla przedsiębiorców z województwa łódzkiego. Przedstawiciele Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego, Agencji Rozwoju Przemysłu, Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, podzielili się swoją wiedzą na temat możliwości rozwoju i pomocy firmom.

- Jako Starostwo Powiatowe zgodziliśmy się być częścią tej inicjatywy. Uważamy, że w tej ciężkiej sytuacji pandemicznej w jakiej znaleźli się przedsiębiorcy, potrzebna jest im pomoc – mówi Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik. – Sam brałem udział w spotkaniu i prelegenci z Agencji Rozwoju Przemysłu, Urzędu Skarbowego i ZUS-u dzielili się z przedsiębiorcami cennymi poradami w zakresie wsparcia działalności gospodarczej – dodaje Daniel Kowalik.

- Chcemy, aby nasz Powiat rozwijał się nie tylko pod względem rolniczym, ale także pod względem przedsiębiorczym – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego. – Im więcej osób zdecyduje się na założenie lub utrzymanie swojej działalności gospodarczej, tym nasz region będzie bardziej atrakcyjny na rynku pracy – dodaje Tomasz Walczewski.

Spotkanie ŁARR jest trzecim z serii 24 szkoleń przeprowadzanych na terenie województwa łódzkiego. Prelegenci odwiedzą także takie miejscowości jak: Sieradz, Zgierz, Łęczycę, Łask czy Radomsko.

źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie

Zobacz zdjęcia: