wersja testowa serwisu

Na „podwójnym gazie” wjechał do rowu. 31-latek odpowie za to przed Sądem

Policja3

Wieruszowscy policjanci wyjaśnili okoliczności kolizji drogowej, do której doszło na drodze wojewódzkiej w Kuźnicy Skakawskiej w powiecie wieruszowskim. Sprawcą kolizji okazał się nietrzeźwy kierujący. Za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna.

6 kwietnia 2021 roku tuż przed północą dyżurny wieruszowskiej komendy Policji został powiadomiony, że na drodze wojewódzkiej 482 w Kuźnicy Skakawskiej doszło do kolizji drogowej. Na miejscu policjanci ustalili, że kierujący Fordem Mondeo, 31–letni mieszkaniec powiatu kępińskiego, nie dostosował prędkości do panujących warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na skarpę przydrożnego rowu.

Od kierowcy oraz 35–letniego pasażera pojazdu funkcjonariusze wyczuli silą woń alkoholu. Po badaniu policyjnym alkomatem okazało się, że 31–latek był pijany, miał w organizmie aż ponad 2,5 promila. W tej sytuacji policjanci zatrzymali skrajnie nieodpowiedzialnego kierowcę i jego prawo jazdy. Teraz amator jazdy na tzw. „podwójnym gazie" odpowie przed sądem, za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara nawet do dwóch lat więzienia, utrata prawa jazdy i wysoka grzywna. Dodatkowo policjanci ukarali mężczyznę wysokim mandatem karnym, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

źródło: KPP w Wieruszowie