wersja testowa serwisu

Na terenie MOSiR w Kutnie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w łucznictwie

herb-DSC-0613-1632394660

Na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w łucznictwie.

W minioną środę (22.09.2021r.) na boisku treningowym KS-u Kutno odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w łucznictwie. Organizatorem wydarzenia byli: Starostwo Powiatowe w Kutnie, Młodzieżowy Dom Kultury, Wojewódzka Federacja Związków Sportowych Łódź. Turniej odbył się pod patronatem Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Podziwiam ich determinację i zaangażowanie w każdy oddany strzał. Umiejętności tych młodych ludzi zrobiły na mnie ogromne wrażenie. – mówił po turnieju Starosta Kutnowski, Daniel Kowalik – Należy im się podziw i szacunek za to jakie mają podejście do swojej pasji. Chciałbym z tego miejsca podziękować Panu Pawłowi Ślęzakowi, Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie za udostępnienie obiektu.


Starostwo Powiatowe oprócz ufundowania nagród dla zwycięzców zapewniło także wsparcie techniczne całej imprezy – mówi Tomasz Walczewski Członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego – Atmosfera była cudowna. Dzieciaki bez względu na warunki pogodowe z radością i skupieniem podchodzili do wykonania swojego zadania czyli do trafienia jak najbliżej środka tarczy.

Każdy z zawodników miał do oddania 6 strzałów w 21 seriach z odległości 40 metrów i 6 strzałów w 12 seriach z odległości 20 metrów. Po każdej serii zawodnicy zliczali swoje punkty, a wyniki były przekazywane do komisji sędziowskiej. Komisja zliczała te punkty i na ich podstawie decydowano o miejscach na podium.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kutnie