wersja testowa serwisu

Najmłodsi uczniowie z Kutna wrócili do szkół

Najmłodsi uczniowie z Kutna wrócili do szkół
fot. Urząd Miasta Kutno

W całej Polsce uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do nauki stacjonarnej. Wczoraj (18 stycznia) przed kutnowskimi szkołami od rana widać było dzieci podążające na pierwsze po długiej przerwie zajęcia w klasach.

Najmłodsi uczniowie tłumnie stawili się na lekcjach. We wszystkich szkołach w uczniowskich ławkach pojawiło się prawie 92% wszystkich uczniów.

- Najważniejsze jest to, że nie ma osób zakażonych wśród nauczycieli i pracowników szkół przebadanych w ubiegłym tygodniu w ramach ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji. Według danych przedstawionych przez dyrektorów szkół dwoje uczniów i troje pracowników oświaty musiało zostać w kwarantannie. To pojedyncze przypadki, które odnotowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 1, 2, 4 i 5 – wylicza Zbigniew Wdowiak, Zastępca Prezydenta Kutna.

Najniższa frekwencja uczniów była w Szkole Podstawowej nr 1 i było to 88,89%. Najwyższą frekwencją może się z kolei poszczycić Szkoła Podstawowa nr 6. Tam w poniedziałek w zajęciach uczestniczyło 93,19 % uczniów.

Według najnowszych, rządowych rozporządzeń, starsi uczniowie będą nauczani zdalnie przynajmniej do końca stycznia.

źródło: UM Kutno