wersja testowa serwisu

Najmłodsi z wizytą w kutnowskiej komendzie

262-13482_20210817-124441_1
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci gościli w swojej siedzibie dzieci z turnusu integracyjnego organizowanego przez fundację Pro Aperte. Dzięki wizycie najmłodsi mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy oraz z bliska zobaczyć sprzęt wykorzystywany w codziennej służbie. Był też czas na dobre rady spędzania bezpiecznie ostatnich tygodni wakacji.

We wtorek, 17 sierpnia 2021 roku na terenie Komendy Powiatowej Policji w Kutnie odbyło się spotkanie z dziećmi wypoczywającymi na turnusie integracyjnym organizowanym przez fundację Pro Aperte. Wizyta rozpoczęła się od obejrzenia radiowozów policyjnych oraz nieoznakowanego motocykla. Dzieci od samego początku bardzo aktywnie uczestniczyły w spotkaniu i chętnie siadały za kierownicę pojazdów.

Następnie milusińscy udali się do sali odpraw, gdzie czekały na nich kolejne niespodzianki. Najmłodsi mogli między innymi przymierzyć sprzęt, który na co dzień policjanci używają w służbie, mogły również pobawić się w robienie odcisków palców. Podczas spotkania nie zabrakło rozmów o bezpieczeństwie podczas spędzania czasu wolnego w wakacje. Najmłodsi zadawali wiele pytań wskazujących na duże zainteresowanie pracą policjantów. Na zakończenie każde dziecko otrzymało niespodzianki książeczki mówiące o podstawowych zasadach bezpieczeństwa oraz elementy odblaskowe.

źródło: KPP w Kutnie

Zobacz zdjęcia: