wersja testowa serwisu

Napadli i okradli kobietę i mężczyznę. Agresorzy zatrzymani, grozi im po 12 lat więzienia

262-131431
fot. KPP w Kutnie

Kutnowscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Zaatakowali kobietę i mężczyznę na jednej z ulic w Kutnie. Wobec kobiety użyli siły fizycznej i grożąc pobiciem obojgu dokonali kradzieży ich mienia. Usłyszeli już zarzuty. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. 16 czerwca Sąd zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Oboje będą odpowiadać w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło 13 czerwca 2021 roku w Kutnie. 58-letni mężczyzna i 52-letnia kobieta zostali zaczepieni przez dwóch nieznanych im mężczyzn, którzy zażądali od nich gotówki.

- Wobec kobiety jeden z napastników użył siły fizycznej doprowadzając ją do stanu bezbronności. Napastnicy, grożąc obojgu pobiciem, zabrali im pieniądze oraz wartościowe rzeczy osobiste. Kiedy napastnicy uciekli, poszkodowani powiadomili policję dokładnie opisując napastników - relacjonują mundurowi.

Mundurowi po otrzymaniu zgłoszenia natychmiast wyruszyli na poszukiwania sprawców. Policjanci na ulicy zauważyli dwóch mężczyzn pasujących do rysopisów przekazanych przez pokrzywdzonych. 38 i 40-letni mieszkańcy powiatu kutnowskiego zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 

- 14 czerwca 2021 roku mężczyźni usłyszeli zarzuty rozboju. Prokuratura Rejonowa w Kutnie wystąpiła z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie. 16 czerwca na podstawie zebranego na chwilę obecną materiału dowodowego Sąd zdecydował, iż najbliższe trzy miesiące mężczyźni spędzą w areszcie - dodają policjanci.

Obaj odpowiedzą za swój czyn w warunkach recydywy. Za takie przestępstwo popełnione w warunkach recydywy podejrzanym grozi kara do 12 lat więzienia, która może zostać zwiększona o połowę.

fot. KPP w Kutnie